Fullmoon party, noc strávená v nemocnici, ale brzy snad už konečně deštné pralesy!

Je neděle 12.2.2017 a to se jako každý měsíc koná Fullmoon party. Jedna z největších party na světě. Jsem na Haad Rin beach, kde se party koná a procházím se tu sama ulicemi. Všude jsou stánečky se svítivými sarapatičkami.

Stánky s alkoholem na Haad Rin Beach, kde se party koná …

Miluju neonové barvy! Nechybí ani pouliční „malíři“, kteří vám za pár Bahtů namalují na tělo klidně Supermana nebo Superwomanku… Já jsem barvy oželela, nechtěla jsem si zničit mikinu. Mám tady jedinou a věřím, že se mi po Cestě ještě bude hodit. Třeba vůbec tady nemám žádné šaty a už vůbec ne boty na podpatku, na to jsem mohla hned na začátku zapomenout, to je jasný. Na druhou stranu sebou mám pracovní rukavice a knížky. Ano, v době Kindlů, čteček a bůh ví čeho, já mám sebou tištěný knížky! Nemůžu si pomoci, ale nikdy nic nenahradí reálnou knížku.

Moje „cestovní“ knihovna…
Moje „cestovní“ knihovna…

Teď se ale trochu pronesu, mám 4 a po pravdě, by se mi hodilo mít ten batoh trochu lehčí. Na blogu udělám časem sekci „KNIHY“ a do té budu psát recenze na knihy, které jsem přečetla. Doplním např. Sedm duchovních zákonů úspěchu od Deepaka Chopry a další knihy od něho, 4 Dohody a Pátou dohodu od Miguela Ruize, Had Světla, Květ života, Tajemství, Eckharta Tolleho a jeho Moc přítomného okamžiku a spoustu dalších knih. Všeobecně si myslím, že všechno, co potřebujete vědět je ukryto v knihách, textech, citátech. Tam je veškerá pravda, veškerá moudrost a můžete z nich čerpat rady na Cestu pro svoje vlastní životy.

Bungalov Luck v „O sole mio“ v Thong Sala…
Bungalov Luck v „O sole mio“ v Thong Sala…

O 2 dny později jsem se přestěhovala do hlavního města Thong Sala, do resortu O Sole Mio. Mají na bungalovech různé nápisy, např.: Friendship, Luck, Eternité atd. Já věřím na nápisy a znamení, které vám chodí do Cesty.

Chill na Haad Rin Beach…
Chill na Haad Rin Beach…

Já dostala bungalov s nápisem Luck.Tak to se vždycky hodí, že jo! To Luck mi připomíná mého kouče a mentora Jana Mühlfeita. Po návratu z Kalifornie jsem se přihlásila do mentoringového programu spolku Minerva a tam jsem byla vybrána a dostala za svého kouče a mentora právě Jana Mühlfeita. Moc si toho vážím. Je úžasné sdílet svoje myšlenky s takovýmto člověkem.

Klid před bouří a pláž Haad Rin beach před party…

Navíc se poslední roky zajímám nejvíce právě o práci s myšlenkou a myšlením. Tam je ukryto veškeré tajemství. Moc mi v tomto pomohla kniha Dr. Josepha Murphyho – Moc podvědomí. Každopádně, pokud jste mistr v ovládání svých myšlenek a váš mozek, potažmo vaše mysl je váš sluha, nikoliv pán, máte z velké části vyhráno! Pan Mühlfeit má spoustu skvělých přednášek, např. Odemykání lidského potenciálu, to mohu vřele doporučit. Stejně jako jeho test na zjištění vašich TOP 5 klíčových vlastností.

Thank you so much!

Partička z Holandska…
Partička z Holandska…

Další den už jsem vyrazila směr Koh Samui. Na informacích mi říkají, že lístek je za 300 Bahtů, já si to raději šla zjistit sama a sehnala jsem ho za 200 THB, což se mi opět potvrzuje: Důvěřuj, ale prověřuj! Přijela jsem na Koh Samui, utíkám před všemi taxikáři! Zůstávám u ferry, mám necelých 48h, nechci se zdržovat. Ubytování za 300 THB a super pokoj jen pro mě. Jdu na pláž, usínám. Pak si dávám trénink a plavu. Už jsem skoro venku, ale najednou před sebou něco uvidím a odskočím. Pozdě! Medúza! Požahala mě!

Takhle dopadlo rande s medúzou …
Takhle dopadlo rande s medúzou …

Vycházím z vody a běžím na bar. Už jsme se tady o tom několikrát bavili. Jsou tu totiž i toxické medúzy, které zabíjí. Vím určitě o 2 dětech, co umřely. Je důležité to hned po požahání polít octem! Nesmí na to jít sladká voda, ta by vypustila veškerý jed do těla! Rychle běžím na bar a prosím je o ocet – vinegar, vinegar please!!! Ten za barem na mě chvíli kouká, ale pak běží do kuchyně a já s ním. Mám požahanou levou půlku těla. Přitom jsem jí uviděla a odskočila od ní! Stejně jsem to nestihla. Udělalo se mi špatně.

Zákrok v nemocnici na Koh Samui…
Zákrok v nemocnici na Koh Samui…

Prosím ho, jestli by mě mohl hodit do nemocnice. Beru si věci a rychle jedeme. Zatím dobrý, je mi  lépe. V nemocnici jsme za cca 10min, tam se mě hned ujmou. Chci odejít, ale říkají mi, ať tedy podepíši revers, že můžu mít do 24h toxický šok a umřít. Jsem tu sama, nechci umřít sama na pokoji! Bojím se. Zůstávám. Dávají mi injekci proti alergii, ta mě vykopává na Mars… Jsem mimo, usínám…

Nejošklivější a přitom nejkrásnější brouček na Koh Phanganu…
Nejošklivější a přitom nejkrásnější brouček na Koh Phanganu…

Později se probouzím na pokoji. No na pokoji… Je to chodba cca s 8 lidmi, odddělená závěsy. Kolem 11h ráno mě pouští z nemocnice, po cestě si půjčuji motorku. Jsem sice ještě trochu omámená, ale mám už jen asi 24h na to, abych projela ostrov.

Jeden z posledních západů slunce na Koh Phanganu…
Jeden z posledních západů slunce na Koh Phanganu…

Jako první vyrážím směr Big Buddha, nejznámější atrakce na ostrově. Tam se mi to moc nelíbí. Navíc mi to přijde jako česko-ruská atrakce. Pak jedu na Lamai beach, tam je to mimo ty odpadky na pláži celkem fajn. Hudba, dávám si kávičku a pokračuji na Hin Ta a Hin Yai – krásné obrovské kameny na pláži při nádherném západu slunce. Pak ještě potkávám nádherný červený chrám, ale nemám k němu žádné informace. Více nestíhám.

 Ta mi to všechno spočítala…
 Ta mi to všechno spočítala…

Jen druhý den ráno ještě stíhám Lipa Noi beach a nacházím tam skvělou retro kavárnu! Poslední koupačka, i když už mám celkem respekt a bojím se. Teď už by nebylo dobré se před odjezdem nechat požahat. Vše ok, směr ferry a Bangkok, pak už brzy Sumatra a deštné pralesy! Tam se moc těším! Vím, že tam budou hadi, dokonce kobry, ale snad to nějak zvládnu. Přála bych si vidět orangutany. A tygra sumaterského! To musí být krása! Ve volné přirodě! Ale jen z dálky samozřejmě!

Moje oblíbená kavárna
Moje oblíbená kavárna

Těším se na vás příště a to už z deštných pralesů!

Vaše Veronika Nikita

Just another day in paradise…